piątek, 12 grudnia 2014

1 selfie = 1 posiłek dla psiaka ze schroniska – akcja „Karma wraca” startuje!

Wystarczy, że zrobisz sobie zdjęcie i udostępnisz je na swojej tablicy, a jeden z kilku tysięcy Psiaków ze schronisk dostanie michę pełną karmy – tak w skrócie można opisać świąteczną akcję Fundacji Sarigato „Karma wraca”, która organizowana jest w ramach akcji Karmimy Psiaki.
W ramach III edycji opieką objęto 16 schronisk w największych polskich miastach. Łącznie mieszka w nich ponad 6 000 Psiaków, które czekają na kochający dom. Czy uda się nakarmić je wszystkie?

„Karma wraca” to hasło całej inicjatywy – dobro, które dajemy, prędzej czy później do nas wraca. Fundacja wierzy, że najefektywniejszym sposobem pomagania jest działanie „pomagania przy okazji”, które promuje. Tym razem jest to także okazja do doskonałej zabawy. Oto spot, w którym organizatorki akcji opowiadają o tym, jak i dlaczego warto wziąć w niej udział: https://www.youtube.com/watch?v=U1ezOiMA-lo.
Oto 3 proste kroki do wzięcia udziału: (1) robisz zdjęcie z hasłem  „Karma wraca”, (2) udostępniasz je (publicznie!) na swoim profilu społecznościowym – koniecznie dodając 3 hasztagi:  #1selfie1posiłek #karmawraca #karmimypsiaki. (3) Na końcu Fundacja Sarigato przekazuje posiłki do schronisk z całej Polski. Przekazanie karmy będzie możliwe dzięki Partnerowi akcji, którym jest butik poświęcony czworonożnym ulubieńcom „Dog-a-porter”. Liczenie zebranych posiłków będzie odbywać się na stronie www.karmimypsiaki.pl/karmawraca.

Hasło „Karma wraca” ma również zachęcić do regularnego pomagania. W święta każdy z nas czuje, że warto pomagać – istotne jest jednak uświadomienie sobie, że nie musimy robić tylko tego raz w roku.  To również okazja do dyskusji na temat bezdomnych zwierząt w schroniskach.

Potrzeby w schroniskach są ogromne, dlatego też istnieje możliwość do regularnego pomagania, także jeśli tylko możesz i chcesz – dołącz:

***
Fundacja Sarigato od początku działalności akcja zebrała ponad 9,5 ton karmy, znalazła dom dla 300 psiaków. Akcję wspiera ponad 30 celebrytów, a honorowego patronatu udzieliło 12 prezydentów miast. Przez trzy lata zaangażowano ponad 300 000 osób, zaś na Facebooku można zauważyć ponad 90 000 aktywnych fanów.


Zobacz nasze podsumowanie: www.karmimypsiaki.pl/info.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz